Zaremba: Do krajských voleb odhodlaně. Jako ve sportu

Zaremba: Do krajských voleb odhodlaně. Jako ve sportu20. srpna 2012 Olympijské hry, v nichž jsme fandili našim sportovcům a tleskali medailistům, skončily. Ale už na podzim začne jiné soutěžní klání – volby do krajských zastupitelstev. Jako bývalý vrcholový sportovec vím, jak je důležitá příprava, která je zárukou dobrých výsledků. Dá se říci, že tyto krajské volby jsou pro naši zemi důležitější, než zmíněná olympiáda v televizi. Tyto volby ovlivní život a budoucnost všech obyvatel republiky v současné nelehké sociální a ekonomické situaci.

Bylo by špatné zůstat sedět doma, protože si budu myslet, že nic neovlivním, a že krajské volby nemohou řešit celospolečenské problémy. To je velká chyba, protože politika je všechno, co nás obklopuje, všechno, s čím se každodenně potkáváme. Proto se musí vybírat takoví kandidáti a taková strana, která se nezkompromitovala a nepodílela se na korupci, klientelismu a na rozkrádání státu. Rozhodně ale nemám na mysli nově vzniklé subjekty, které jsou vytvořeny médii anebo pochybnými milionáři.

Jestliže chceme měnit a napravovat republiku, musíme se spolehnout pouze na lidi, kteří dobře vědí o problémech, které zde obyvatelé zažívají. Oni je nevidí za tmavými skly limuzín, oni ty problémy prožívají na vlastní kůži, a právě tato zkušenost je žene do politického boje za nápravu.

Za dobu strávenou v řadách dělnické strany mohu říci, že kandidáti a představitelé této strany problémy znají a vědí, o čem je život v této republice, jaké to je pracovat za podprůměrné mzdy, každodenně se bát o práci a riskovat za svůj politický názor želízka.

Ptám se vás, chcete volit ty, kdož jen sedí a myslí na vlastní prospěch a na občany se obrací jen jednou za čtyři roky, když je kampaň, anebo dáte hlas tomu, kdo deset let dělá politiku pro občany a s občany?

Moravskoslezský kraj byl, je a bude vždy krajem tvrdých pracantů, kteří si na své živobytí vydělájí poctivou dřinou a nikdy neutečou od rozdělané práce. Vždy šli na věc přímo a rázně. Přesně tohle dělají kandidáti a členové DSSS před krajskými volbami.

V Moravskoslezském kraji budeme reagovat na dva palčivé problémy regionu – nezaměstnanost a bezpečnost v ulicích. Ostatní politické strany politicky kšeftují v parlamentu anebo loví pochybné sponzory z řad tunelářů. Dělníci jsou na náměstích, kde občanům ukazují alternativu a řešení politicko-ekonomických problémů. Volba je pro mě jasná!

Ota Zaremba

K tématu

Zaremba pro Parlamentní listy: DSSS nejsou rasisté