Zaremba: Jedeme dál! V politice jako ve sportu

Zaremba_7_6 22. října 2012 Skončené krajské volby ukázaly, že se z Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) stává politická síla, o kterou se mohou občané opřít a považují ji za mluvčí svých problémů. V mém rodném kraji strana ukázala svojí stoupající popularitu, když získala solidní počet hlasů. Je vidět, že sociálnímu programu a návrhům DSSS naslouchá stále více a více lidí.

Jestliže je volební výsledek v našem kraji, ale i v jiných krajích, pro někoho překvapením, tak pro mě ne. Byl jsem přítomen na několika mítincích a tam jsem viděl, jak přítomní poslouchají projevům předsedy Tomáše Vandase a dalším kandidátům, a jak potleskem dokazují, že to, co je na mítinku vyřčeno, je pravda.

V Moravskoslezském kraji se ukázalo, jak prospěšný byl onen přídomek o nepřizpůsobivých občanech, důraz na sociální oblast a životní prostředí. Nyní je důležité nepolevit v našem nástupu a pokračovat v započaté práci. Před námi jsou volby komunální a parlamentní. Již nyní se na ně musíme připravit. Dnes je situace v našem státě vážná a za dva roky bude situace ještě vážnější. A my, dělníci, na to musíme být připraveni. Stále je ale co zlepšovat a přemýšlet o další kampani.

Nejdůležitějším úkolem pro následující měsíce bude dostat se s naší politikou přímo mezi občany, do všech koutů našeho kraje. Současná nechuť občanů k politice, což se ukázalo na volební účasti, či spíše neúčasti, musí být pro nás výzvou, abychom tyto pasivní spoluobčany přesvědčili, že má cenu se zajímat o politiku, že proto mají důvod – dělnickou stranu. Je vidět, že obrovské billboardy a mega show na občany už neplatí. Naší cestou musí být osobní kontakt s občany a zájem o jejich problémy.

Budu proto ze všech svých sil podporovat předsedu Tomáše Vandase a naši stranu v tomto nelehkém úsilí. Je před námi ještě hodně práce a proto jedeme dál!

Ota Zaremba, olympijský vítěz a člen Republikového sněmu DSSS