Zaremba: Říkám NE pozitivní diskriminaci!

Ota Zaremba18. května 2011 V dnešní společnosti se otázka menšin a jejich postavení v ní často diskutuje. Nebudeme si nalhávat v tom, že se jedná zejména o menšinu cikánskou. Neustále slýcháme z úst vládních činitelů a ochránců lidských práv slova o tom, jak je nutné této menšině pomáhat v jejich snaze se zapojit do společnosti, vytvářet pro ně pracovní místa, zavádět kvóty umožňující studium na vysokých školách či případně upravovat podmínky na lehčí a snesitelnější.

Jako sportovní trenér jsem měl možnost ve svém vzpěračském oddíle trénovat i cikánské sportovce a musím říci, že i mezi nimi byli talentovaní mládenci. Bohužel, snaha předat jim moje zkušenosti byla nakonec odměněna krádeží peněz, což bylo pro mě tehdy doslova trpká a šokující událost.

S tím, jak sleduji vývoj ve společnosti a vidím, jakým způsobem se neustále zvýhodňují lidé na základě barvy pleti, jak soudy rozhodují jinak ve stejných kauzách, kde odlišná je zase národnost či barva pleti, jaká je permanentní snaha finančně podporovat nesmyslné projekty jen proto, že jsou pro cikánské, pak musím říci jasné NE trendu pozitivní diskriminace.

I proto jsem se stal členem Dělnické strany sociální spravedlnosti, abych usiloval o společnost, kde zákony platí pro všechny občany stejně a měří se všem stejným metrem. Zdánlivě samozřejmou věc prosadíme, jen když budeme sami sebou, svobodní a myslící!

Ota Zaremba, člen Republikového sněmu DSSS