Zmanipulované ruské demonstrace

Zmanipulované ruské demonstrace27. prosince 2011 Sdělovací prostředky a státní propaganda v české kotlině se doslova zalykají radostí, když informují o „desetitisícových až statisícových demonstracích v Rusku za demokracii a svobodu“. Od novinářských manipulátorů jsme se dozvěděli, že v parlamentních volbách utrpěla Putinova strana drtivou porážku. Drtivá porážka je podle českých novinářů – 49,5 procent hlasů, které obdržela strana Jednotné Rusko. Každé volby bych si dal líbit takovou drtivou porážku…

Po vyhlášení volebních výsledků propukly v zemi demonstrace, na kterých se zpochybňovaly jejich výsledky. Volby prý byly zmanipulované a v Rusku je ohrožena demokracie a občanská společnost. Tyto protesty měly být podle propagandy spontánní, ale opak je pravdou. Jsou organizovány proamerickými spolky a organizacemi. Vůbec bych se nedivil, kdyby organizátoři moskevských pouličních výtržností byli na jejich výplatních listinách. Důkazem budiž to, že americká ministryně zahraničí Clintonová prohlásí ruské volby za nesvobodné a za nedemokratické, aniž by dostala jedinou zprávu od mezinárodních pozorovatelů. Do scénáře se vloudila časová chybička. Však také správně Kreml vzkázal ministryni, aby si nepletla demokracii s Disneylandem.

Nezapomeňme také, že když se sejde dvacet tisíc lidí v Rusku na náměstí, je to jiné, než když se tento počet sejde u nás, kde je 14krát méně obyvatel. Státní televize nám neustále ukazuje Putinovy odpůrce, ale nikdy nejde redaktor mimo prostor demonstrací, aby se tam zeptal lidí na jejich názor. To by dostal totiž odpovědi, které se nehodí do propagandistického rámu. Pánové z redakcí by se měli naučit počítat do sta, když tvrdí, že ruský lid volá po demokracii. Ve výsledcích voleb za bezmála padesátiprocentním Jednotným Ruskem skončili komunisté s dvaceti procenty, dále jedenáct procent obdržela Źirinovského strana a o něco více dostala levicová strana Spravedlivé Rusko. Žádná jiná strana se do parlamentu nedostala. Takže kde jsou ti Rusové, co „chtějí na náměstích demokracii“? Že by demokraté volili komunisty či Žirinovského? Kolik hlasů dostali ve volbách ti křiklouni na náměstích?

Vláda Vladimíra Putina udělala z Ruska opět sebevědomou velmoc. Je jasné, že se to Washingtonu nelíbí, protože tam by raději viděli vládu opilce Jelcina, který rozprodal ruské hospodářství a zradil své spojence (Jugoslávii). Proto podněcují ty různé Amnesty International a další spolky k nepokojům, protože destabilizované Rusko je jejich cíl. Chtějí v Rusku zavést jejich demokracii, kde přírodní bohatství bude za babku rozprodáno nadnárodním společnostem, průmysl bude restrukturalizován (zavřou se továrny) a národní hrdost bude hozena na smetiště. Apoštolové občanské společnosti a multikulturnosti budou slavit svůj triumf. Rusové si moc dobře pamatují Jelcinovu éru a nechtějí se k ní vrátit. I když jim to tzv. demokraté a kulturní fronta u nich doma podsouvá.

Uvědomme si, že Rusko je velká země. Je zřejmé, že tam může v rámci obrovských vzdáleností, počtu obyvatel a klimatických podmínek, dojít k určitým nesrovnalostem. Nikdo také nezpochybňuje demokratičnost celých posledních komunálních voleb v ČR, když se na pár místech kupčilo s hlasy. Ale jak se říká, kdo chce psa bít… To že se z Prahy ozývá ňafání proamerické loutkové vlády a cizák Schwarzenberg nosí placku s urážlivým nápisem: „Putine, ke mně! Mazej na místo!“, tak to Moskvu nechává klidným. Pořádek doma si neudělá moskevská policie, ale sami ruští občané, kteří nedovolí zaprodání Ruska.

Jiří Štěpánek