Zmařené volby v Krupce by měl zaplatit Radek John

mařené volby v Krupce by měl zaplatit Radek John 9. června 2011 Komunální volby v severočeské Krupce byly soudem opět anulovány a lidé zde již potřetí za sebou půjdou k volebním urnám. Důvodem je pokračující kupčení s hlasovacími lístky, především v tamní cikánské komunitě na sídlišti Maršov.

Počátkem května těsně před opakovanými volbami přijel do Krupky vicepremiér Radek John (Věci veřejné-ABL, a.s.) s údajným odhodláním zamezit kupčení s hlasy. S velkou mediální okázalostí (která vůbec neodpovídá jeho skutečným mentálním a politickým schopnostem) se dušoval, že policie, ministerstvo vnitra i státní volební komise se postarají o to, aby volby proběhly legálně. Po návštěvě kontroverzního sídliště plného mírumilovných Romů odjel s těmito trpkými slovy: „To je peklo. Peklo, peklo, peklo…“ Více

Příslib vicepremiéra, že stát zaručí řádný průběh voleb, skončil velmi rychle v propadlišti jeho výroků a slibů, které už stejně nikdo nebere vážně. Opoziční dělnická strana sice ve volbách v Krupce posílila a podařilo se ji dostat na radnici, nicméně opět docházelo k prodeji hlasovacích lístků v problematických lokalitách, ve prospěch vítězů voleb.

Je naprosto zřejmé, že v krupských volbách naprosto selhal stát, respektive - slovy jeho představitele Johna - policie, ministerstvo vnitra i státní volební komise. A hlavně naprosto selhal samotný Radek John.

Opakování voleb v Krupce platíme my všichni ze svých daní, ze svých podprůměrných platů, zatímco vládnoucí verbež osnuje plány na svůj čtvrtmilionový megaplat měsíčně. Více

Bývalá tvář televize Nova ze svého státního koryta nepustí na třetí kolo voleb v Krupce ani korunu. Přitom si jistě vzpomenete na jeho další z mnoha dementních výroků z března letošního roku, kdy tehdy z pozice ministra vnitra prohlásil, že policejní manévry kvůli mítinku DSSS v Novém Bydžově by měl zaplatit její předseda Tomáš Vandas.

„Pan Vandas a extremisté by si měli zaplatit to co my kvůli nim musíme udělat. Samozřejmě to ale nenastane, my ze zákona zajišťujeme bezpečnost,“ řekl John. Více

Pan Vandas, stejně jako já a všichni občané rozkradeného státu platíme policii ze svých daní. Rozhodování o jejím nasazení není v kompetenci občanů, ale státních orgánů. Překvapuje mě, že bývalý „investigativní novinář“ takové triviální skutečnosti nezná.

Více než peněženky Tomáše Vandase by si pan John a jeho kolegové ve vládě a parlamentu měli všímat svých povinností, které ze zákona mají a jsou za ně více než srdečně placeni. Pokud ani napodruhé nejsou schopni zaručit řádný průběh voleb, měli by okamžitě odstoupit ze svých funkcí. A samozřejmě po předvolání na policii vysvětlit, proč své povinnosti bezprecedentním způsobem zanedbali a přitom inkasovali od občanů nemalé peníze.

Martin Zbela, místopředseda DSSS