Změna Ústavy ČR otevře cestu ke skutečné demokracii

Img-000118. dubna 2010 DSSS chce skutečně řešit problém soustavného zadlužování všech občanů, korupce a obrovského rozkrádání státního majetku.

Po dvaceti letech pozorování činnosti zástupců „státotvorných stran“ a po důsledném studiu volebních programů těchto subjektů pro letošní volby je můj názor následující: Zadlužování bude pokračovat dál, protože zástupci již zmiňovaných stran nechtějí absolutně nic měnit a nikoho nehodlají mezi sebe pustit. Chtějí prostě pokračovat bez nejmenší odpovědnosti k příštím generacím v „sametové revoluci“ dál.

Pokud se okamžitě po volbách nezačne pracovat na změně Ústavy ČR, aby se uvolnila cesta ke skutečné demokracii a možnosti, kdy občané mohou ovlivňovat chod této země, dojde ke kolapsu státu nejpozději v roce 2013.

Po prostudování všech dostupných informací a čísel o stavu státního rozpočtu jsem zjistil a je patrno, že státní dluh České republiky k 31. prosinci 2010 bude činit zhruba 1,6 bilionu korun.

Rok 2013 jsem uvedl i z toho důvodu, že právě v tomto roce přestanou proudit z Bruselu do ČR různé dotace a příspěvky na rozvoj a realizaci daných programů.

V roce 2013 budeme svědky veřejného cirkusu a frašky, kterou zástupci občanů nazývají volba prezidenta ČR. Bude opět probíhat kupčení s touto funkcí a opět budeme přihlížet totální morální devastaci a frustraci celé společnosti?

Kdo neví, o čem píši, může si vzpomenout na předchozí volbu prezidenta ČR. Je nejvyšší čas udělat konec těmto prezidentským pletichám v naší zemi. Pokud nebude provedena změna Ústavy ČR, a mimo jiné zavedena přímá volba prezidenta republiky, tak do té doby se nedá mluvit o demokracii a už vůbec ne o boji s korupcí.

Volba prezidentů ČR je typická ukázka korupce na nejvyšší úrovni, která má hluboký negativní a frustrační dopad na celou společnost. V tomto případě můžeme klidně očekávat v roce 2013 kandidaturu Jiřího Paroubka na prezidenta České republiky.
 
V příštích letech, pokud opět dáte svůj hlas představitelům tzv. státotvorných stran (ODS-ČSSD-KDU-KSČM-TOP 09-VV), máme se určitě na co „těšit“.

Ing. Jaroslav Mrúz
kandidát do PS PČR za DSSS v Jihočeském kraji