Znojemská DSSS: Míříme do vesnic

P7210066 22. července 2013 Do voleb již mnoho času nezbývá, a tak znojemská pobočka Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) hodlá provádět letákové kampaně i na vesnicích ve svém regionu. Je důležité zmínit, že místní organizace nemá za úkol působit jen v nejbližším okolí, ale v rámci okresu. Jedině tak je možné očekávat další úspěch, ať již ve formě hlasů ve volbách nebo rozšiřováním členské základny. Důležitým prvkem je zájem o lidi z venkova.

Samozvaná opozice ČSSD a KSČM se ani neobtěžuje navštívit lidi žijící na vesnicích a vyslechnout si jejich problémy. Znojemsko jako zemědělský okres trápí chybějící zemědělská výroba, podniky pro zpracování zemědělských produktů, které byly vytunelovány a zrušeny, s tím spojena vysoká nezaměstnanost, špatná dopravní obslužnost, služby celkově a postupné vymírání vesnic, které se v podstatě mění v chalupářské osady. Je zajímavé, že ve většině vesnic jsme v posledních krajských volbách zaznamenali od 2 do 12%.

Jako první jsme navštívili zemědělské obce Morašice a Onšov, ve kterém jsme získali téměř 12% hlasů, a přitom se jedná o obec, ve které pravidelně vítězí komunisté. Místním obyvatelům jsme rozdávali naše letáky k obnově venkova a zemědělství a noviny Jihomoravský dělník. S negativními reakcemi jsme se vůbec nesetkali. Spíše s laskavostí a vřelým poděkováním. Také jsme byli svědky devastujících účinků dotační  bruselské politiky na zemědělství.

Osobní kontakt je nejlepší možný způsob, jak lidem změnit obraz o DSSS, který je často pokřivený mediálními dezinformacemi, velkým množstvím lží a polopravd. Průměrný věk obyvatel venkova se zvyšuje a tak se není čemu divit, že starší lidé nemají jiný přístup k informacím než z televize a novin, o jejichž objektivitě není třeba vést dlouhé diskuse. Avšak osobním kontaktem a po přečtení našich materiálů dochází nakonec lidé k závěru, že nejsme ti špatní extrémisté, neonacisté a kdoví co ještě, ale že jsme lidé, kteří mají stejné názory jako oni. Z toho má tento zkorumpovaný a prohnilý režim největší strach. Strach z toho, že nás začnou podporovat lidé nejen z venkova, ale všech profesí a věkových kategorií.

Režim má strach z toho, že jako štika vtrhneme do českého politického rybníku a zčeříme mu tu jeho zatuchlou vodu, ve které si tak libuje. 

Rudolf Pikola, předseda MO DSSS Znojmo